Ministri Hoti ofron ndihmë për Ferronikelin

Ministri i Financave Avdullah Hoti priti sot në takim stafin menaxhues të Ferronikelit. Në këtë takim u bisedua për gjendjen

Stavileci: Disa prej kompanive publike nuk kanë përformancë të mirë, rrezikohet operimi i tyre

Disa prej kompanive publike që operojnë në vendin tonë nuk kanë performancë të mirë, dhe për këtë këto ndërmarrje duhet

Reshjet e vazhdueshme të shiut shqetësojnë fermerët

Prodhuesit e perimeve nga Komuna e Rahovecit kanë shprehur shqetësimet e tyre lidhur me vonimin e prodhimit për këtë vit,

“21 janari”, zbardhet vendimi që mbylli çështjen e vrasjeve të Gardës

Gjykata e Lartë ka zbardhur vendimin për dosjen e “21 janarit”, përmes të cilit u refuzua kërkesa e prokurorisë për

Kryesia e PS cakton kandidatët për krerët e rinj në 61 bashki

Kryesie e Partisë Socialiste e mbledhur pasditen e sotme, ka pasur në fokus zgjedhjen e krerëve të rinj të kësaj

“Më jep 1 mln lekë dhe perde për shtëpinë e vajzës”, skandal me drejtori për të ekzekutuar vendimin e gjykatës

Një milionë lekë për ekzekutimin e vendimit të gjykatës dhe kompletimi i shtëpisë me perde të reja. Ky është pazari

Ndotet me bitum plazhi i Zvërnecit në Vlorë

Plazhi i Zvërnecit në Vlorë është ndotur si pasojë e çarjes së një anijeje gjatë procesit të ngarkimit te naftës

Policia e Maqedonisë e kap turkun në kufi me BMW të vjedhur

Qendra rajonale për çështje kufitare të Maqedonisë ka ngritur padi

Këshilli i BE-së e shtyu debatin për Maqedoninë

Këshilli për punë të jashtme i Bashkimit Evropian sonte nuk

Nikoliç mandaton Vuçiçin për krijimin e qeverisë së re

Presidenti i Serbisë, Tomislav Nikoliç deklaroi sot se kishte mandatuar

Kampi i refugjatëve në Idomeni do të evakuohet

Që nga dita e nesërme kampi i refugjatëve në Idomeni